Политика за Приватност

Кои сме ние

Адресата на нашиот веб-сајт е: https://www.pressonline.com.mk/
Кои лични податоци ги собираме и причината зошто ние го соберат
Коментарите

Кога посетителите ја напушти коментари на сајт ние собираме податоци прикажани во коментарите форма, и исто така на ИП адресата на посетителот и пребарувачот на корисникот агент string да им помогне на спам откривање.

На анонимизирани string создадени од вашиот е-мејл адреса (исто така, повика на hash) може да бидат обезбедени на Gravatar услуга за да се види дали ќе се користи. На Gravatar услуга политика на приватност е достапен тука: https://automattic.com/privacy/. По одобрување на вашиот коментар, вашиот профил слика е видлив за јавноста во контекст на вашиот коментар.
Медиуми

Ако испратите слики на веб страница, треба да се избегне вчитување на слики со вградени податоци за локација (EXIF GPS) се вклучени. Посетителите на веб-сајтот може да го симнете и екстракт од било која локација податоци од слики на веб страната.
Контакт форми
Cookies

Ако го оставите коментар на нашиот сајт можете да тргнете во заштедата на вашето име, e-mail адреса и веб колачиња. Овие се за својата погодност, така што ќе не мора да се пополни во вашиот детали повторно кога ќе ја напушти друг коментар. Овие колачиња ќе трае за период од една година.

Ако имате сметка и ќе се најавите на овој сајт, ние ќе постави привремен куки за да се утврди дали вашиот прелистувач прифаќа колачиња. Ова колаче не содржи лични податоци и се отфрлаат кога ќе го затворите вашиот пребарувач.

Кога ќе се пријавите, ние, исто така, ќе се постави повеќе cookies за да ја зачувате вашите информации за најава и вашиот екранот избори. Најава колачиња трае два дена, а опции на екранот колачиња трае една година. Ако изберете “Запомни Ме”, за вашето пријавување ќе траат и подолго од две недели. Ако се одјавите од вашата сметка, за најава колачиња ќе бидат отстранети.

Ако го измените или објавува член, дополнителни колачиња ќе бидат зачувани во вашиот прелистувач. Ова колаче не вклучува лични податоци и едноставно покажува пост ID на статијата можете само да се уредува. Истекува по 1 ден.
Вградени содржини од други веб-сајтови

Членовите на овој сајт може да вклучуваат вградени содржини (на пример, видео записи, слики, статии, итн.). Вградени содржини од други веб-сајтови се однесува на истиот начин како и ако посетителот има посети на други веб-сајт.

Овие веб-сајтови може да ги собира податоци за вас, користи cookies, вградување на дополнителни трети лица следење, и следење на вашата интеракција со кои се вградени во содржината, вклучувајќи следење на вашата интеракција со вградени во содржината, ако имате сметка и да сте најавени за да таа веб страница.
Analytics
Кој ние споделување на вашите податоци со
Колку долго би се задржи вашите податоци

Ако го оставите коментар, коментар и нејзините метаподатоци се задржаа на неодредено време. Ова е така што може да го препознае и да го одобри секое следно коментари автоматски наместо да ги држи во moderation queue.

За корисници кои се регистрирате на нашиот веб-сајт (ако постои), ние исто така да зачувате лични информации, тие се обезбеди во својот кориснички профил. Сите корисници може да се види, изменувате, или да ги избришете нивните лични податоци во секое време (освен тие не можат да го промени своето име и презиме). Веб администраторите исто така може да се види и уредување на информациите.
Какви права имате над вашите податоци

Ако имате сметка на овој сајт, или оставија коментари, можете да побарате да добие извезуваат датотека на личните податоци што ги поседуваме за вас, вклучувајќи ги сите податоци што ги доставиле до нас. Исто така, можете да побарате дека ние ги избришете лични податоци, ние чекање за вас. Ова не вклучува какви било податоци што се должни да водат за административни, правни, или безбедносни цели.
Каде ние ги испратите вашите податоци

Посетителот коментари може да се провери преку автоматизирани спам откривање услуга.
Вашите информации за контакт
Дополнителни информации
Како ние ги заштитите вашите податоци
Она што пробиени податоци процедури кои ги имаме во место
Она што трети страни ние примите податоци од
Она што автоматски донесување одлуки и/или профилирање работиме со податоци за корисникот
Индустрија регулаторната откривање барања

Scroll to Top