ПресМК Објавува: Откажано Изборното собрание на Фудбалската федерација на Македонија

ПресМК Објавува: Откажано Изборното собрание на Фудбалската федерација на Македонија

ПресМК ги објавува најновите вести од Фудбалската федерација на Македонија. Денеска соопшти дека е одложено Собранието кое беше закажано за 1 септември на кое требаше да се избере нов претседател на организацијата.

Во денешни вести дознавме дека кандидатот за претседател на Фудбалската федерација на Македонија,предложен од ОФС Кавадарци,Сашко Тасев ја повлече својата кандидатура и писмено ја достави до архивата на ФФМ. И не само тоа, за сите обожаватели на казино игри, ние сме тука да ве информираме каде може да ги најдете најпопуларните онлајн казино бонуси за да можете да играте бесплатно, без никакви ризици и скриени трошоци.

Фудбалот е еден од најпопуларните спортови на светско ниво, и прв на листата за спортско обложување. Ако го посетите сајтот https://www.44vegas.com/, ќе имате шанса да направите бесплатни облози за вистински парични добивки. Бонусите без депозит моментално се најатрактивни, и важат за сите казино игри, вклучувајќи го и спортот.

-Вонредната изборна седница на Генералното Собрание на Фудбалската федерација на Македонија за избор на претседател која беше закажана за 1 септември 2018 година поради повлекување на поднесената и утврдената кандидатура за претседател на ФФМ се откажува,објави ФФМ.

Комисијата за жалби при ФФМ,постапувајќи по поднесените жалби по одлуки на Комисијата за избори и верификација на ФФМ,а во врска со поднесените кандидатури за претседател на ФФМ ги потврди одлуките на Комисијата за избор и …

Posted On :

СДСМ го обвини ВМРО за цензурирање на говор

Најнови Вести Македонија: ВМРО – ДПМНЕ покажува дека е без политички компас, дека нема јасен правец на делување и дека е во тотална конфузија,и тоа токму во еден од најважните периоди за иднината на Македонија.

ВМРО – ДПМНЕ го цензурираше говорот на нивниот претседател Христијан Мицковски во Кичево на 02.09.2018.

Од говорот на Мицковски на официјалниот канал на ВМРО – ДПМНЕ цензурирани се неколку реченици кои побудија најголем медиумски интерес.ВМРО – ДПМНЕ го цензурираше Мицковски кој самиот за себе вели “Кој е Мицковски да му каже на народот што треба да прави”.

Партија што се автоцензурира и менува сопствени содржини,покажува дека нема јасни ставови,дека во неа владее целосна конфузија,дека не го почитува ниту сопствениот збор ниту граѓаните.

Време е ВМРО – ДПМНЕ да се стабилизира,да се преиспита и да се вклучи во процесите кои носат членство на Македонија во ЕУ и НАТО.

Центар за комуникации со јавноста Социјалдемократски Сојуз на Македонија.

 …

Posted On :
Category:

Светиниколчани почувствуваа земјотрес со јачина од 2,5 степени по Рихтер

Денешни вести објавуваат дека нешто по полноќ со јачина од 2,5 степени според Рихтер жителите на Свети Николе и околината на 49 километри од Скопје,почувтсвуваа земјотрес.

Претходно,во неделата земјотрес од 2,7 степени според скалата на Рихтер,се почувствувал исто така во Свети Николе,на 27 километри од Скопје.Потресот бил на длабочина од 2 километри.

И на 30.08 ноќта во 02 часот и 10 минути беше регистриран земјотрес чиј епицентар потекнува од струмичкото епицентрално подрачје.

Инаку,земјотрес со јачина 3,2 степени по Рихтер со епицентар имало и во Куклиш,општина Босилово.Земјотресот беше на длабочина од два километри и траел многу кратко.

 

 …

Posted On :