Спорт

ПресМК Објавува: Откажано Изборното собрание на Фудбалската федерација на Македонија
Новости, Спорт

ПресМК Објавува: Откажано Изборното собрание на Фудбалската федерација на Македонија

ПресМК ги објавува најновите вести од Фудбалската федерација на Македонија. Денеска соопшти дека е одложено Собранието кое беше закажано за 1 септември на кое требаше да се избере нов претседател на организацијата.

Во денешни вести дознавме дека кандидатот за претседател на Фудбалската федерација на Македонија,предложен од ОФС Кавадарци,Сашко Тасев ја повлече својата кандидатура и писмено ја достави до архивата на ФФМ. И не само тоа, за сите обожаватели на казино игри, ние сме тука да ве информираме каде може да ги најдете најпопуларните онлајн казино бонуси за да можете да играте бесплатно, без никакви ризици и скриени трошоци.

Фудбалот е еден од најпопуларните спортови на светско ниво, и прв на листата за спортско обложување. Ако го посетите сајтот https://www.44vegas.com/, ќе имате шанса да направите бесплатни облози за вистински парични добивки. Бонусите без депозит моментално се најатрактивни, и важат за сите казино игри, вклучувајќи го и спортот.

-Вонредната изборна седница на Генералното Собрание на Фудбалската федерација на Македонија за избор на претседател која беше закажана за 1 септември 2018 година поради повлекување на поднесената и утврдената кандидатура за претседател на ФФМ се откажува,објави ФФМ.

Комисијата за жалби при ФФМ,постапувајќи по поднесените жалби по одлуки на Комисијата за избори и верификација на ФФМ,а во врска со поднесените кандидатури за претседател на ФФМ ги потврди одлуките на Комисијата за избор и …

Новости

Јаја Туре потпиша за Олимпијакос : ПресМК Сторија

ПресМК: По 12 години,фудбалерот од средниот ред Јаја Туре се врати во Олимпијакос. Неговиот договор со Манчестер Сити истече ова лето и тој одлучи да родолжи во Грција.

Туре имаше примамливи понуди од Вест Хем,како и од тимови од САД и Кина.

-Чест ми е што се враќам во Олимпијакос. Кога си заминував од тука кажав дека еден ден ќе се вратам и го одржав ветувањето. Сакам трофеи со Олимпијакос, изјави Туре. Со ова, јас им давам шанса на моите фанови за да се кладат на мене и мојот тим преку сите доверливи онлајн казино сајтови, ветувајќи им дека ќе добијат големи парични награди.

35-годишниот репрезентативец на Брегот на Слоновата коска,во својата кариера има играно и за Беверен, Металург Доњецк, Монако, Барселона и Манчестер Сити. Тимовите за кои извонредниот Туре има играно се меѓу најпопуларните тимови за обложување во спортските обложувалници и онлајн казината кои вклучуваат спортско обложување во нивната програма. Посетете ја страницата на CasinoChips.biz – провајдер на бесплатни казино бонус чипови за да ги добиете сите детали.

Сигурни сме дека оваа вест посебно ќе им се допадне на фановите на Олимпијакос и на тие кои што обожаваат да се кладат на нивниот омилен тим. За сите казино фанови, ние ви нудиме одличен избор на онлајн казино игри, со кои можете да станете потенцијален добитни на повеќе видиови …

Scroll to Top