Јаја Туре потпиша за Олимпијакос : ПресМК Сторија

ПресМК: По 12 години,фудбалерот од средниот ред Јаја Туре се врати во Олимпијакос. Неговиот договор со Манчестер Сити истече ова лето и тој одлучи да родолжи во Грција.

Туре имаше примамливи понуди од Вест Хем,како и од тимови од САД и Кина.

-Чест ми е што се враќам во Олимпијакос. Кога си заминував од тука кажав дека еден ден ќе се вратам и го одржав ветувањето. Сакам трофеи со Олимпијакос, изјави Туре. Со ова, јас им давам шанса на моите фанови за да се кладат на мене и мојот тим преку сите доверливи онлајн казино сајтови, ветувајќи им дека ќе добијат големи парични награди.

35-годишниот репрезентативец на Брегот на Слоновата коска,во својата кариера има играно и за Беверен, Металург Доњецк, Монако, Барселона и Манчестер Сити. Тимовите за кои извонредниот Туре има играно се меѓу најпопуларните тимови за обложување во спортските обложувалници и онлајн казината кои вклучуваат спортско обложување во нивната програма. Посетете ја страницата на CasinoChips.biz – провајдер на бесплатни казино бонус чипови за да ги добиете сите детали.

Сигурни сме дека оваа вест посебно ќе им се допадне на фановите на Олимпијакос и на тие кои што обожаваат да се кладат на нивниот омилен тим. За сите казино фанови, ние ви нудиме одличен избор на онлајн казино игри, со кои можете да станете потенцијален добитни на повеќе видиови на џек пот. Посетете го free20nodeposit.com и користејте ги најдобрите казино боусни што ви ги нуди, ако сакате да стекнете искуство во играње казино игри и да станете добитник на милионски суми.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Scroll to Top