ПресМК Објавува: Откажано Изборното собрание на Фудбалската федерација на Македонија

ПресМК Објавува: Откажано Изборното собрание на Фудбалската федерација на Македонија

ПресМК ги објавува најновите вести од Фудбалската федерација на Македонија. Денеска соопшти дека е одложено Собранието кое беше закажано за 1 септември на кое требаше да се избере нов претседател на организацијата.

Во денешни вести дознавме дека кандидатот за претседател на Фудбалската федерација на Македонија,предложен од ОФС Кавадарци,Сашко Тасев ја повлече својата кандидатура и писмено ја достави до архивата на ФФМ.

-Вонредната изборна седница на Генералното Собрание на Фудбалската федерација на Македонија за избор на претседател која беше закажана за 1 септември 2018 година поради повлекување на поднесената и утврдената кандидатура за претседател на ФФМ се откажува,објави ФФМ.

Комисијата за жалби при ФФМ,постапувајќи по поднесените жалби по одлуки на Комисијата за избори и верификација на ФФМ,а во врска со поднесените кандидатури за претседател на ФФМ ги потврди одлуките на Комисијата за избор и верификација на ФФМ.

-Управниот одбор на ФФМ,администрацијата и другите тела и органи на ФФМ во наредниот период активно ќе работат  со цел организација на Генералното собрание на Фудбалската федерација на Македонија за избор на претседател почитувајќи ги одредбите од Статутот на ФФМ и водејќи сметка да се обезбеди максимална конкурентност и транспарентност во целиот процес,објави федерацијата на својата веб страна.…

Posted On :
Category:

Јаја Туре потпиша за Олимпијакос : ПресМК Сторија

ПресМК: По 12 години,фудбалерот од средниот ред Јаја Туре се врати во Олимпијакос. Неговиот договор со Манчестер Сити истече ова лето и тој одлучи да родолжи во Грција.

Туре имаше примамливи понуди од Вест Хем,како и од тимови од САД и Кина.

-Чест ми е што се враќам во Олимпијакос.Кога си заминував од тука кажав дека еден ден ќе се вратам и го одржав ветувањето.Сакам трофеи со Олимпијакос,изјави Туре.

35-годишниот репрезентативец на Брегот на Слоновата коска,во својата кариера има играно и за Беверен,Металург Доњецк,Монако,Барселона и Манчестер Сити. Тимовите за кои извонредниот Туре има играно се меѓу најпопуларните тимови за обложување во спортските обложувалници и онлајн казината кои вклучуваат спортско обложување во нивната програма. Посетете ја страницата на CasinoChips.biz – провајдер на бесплатни казино бонус чипови за да ги добиете сите детали.

Сигурни сме дека оваа вест посебно ќе им се допадне на фановите на Олимпијакос и на тие кои што обожаваат да се кладат на нивниот омилен тим. За сите казино фанови, ние ви нудиме одличен избор на онлајн казино игри, со кои можете да станете потенцијален добитни на повеќе видиови на џек пот. Посетете го free20nodeposit.com и користејте ги најдобрите казино боусни што ви ги нуди, ако сакате да стекнете искуство во играње казино игри и да станете добитник на милионски суми.…

Posted On :