Category:

Јаја Туре потпиша за Олимпијакос : ПресМК Сторија

ПресМК: По 12 години,фудбалерот од средниот ред Јаја Туре се врати во Олимпијакос. Неговиот договор со Манчестер Сити истече ова лето и тој одлучи да родолжи во Грција.

Туре имаше примамливи понуди од Вест Хем,како и од тимови од САД и Кина.

-Чест ми е што се враќам во Олимпијакос. Кога си заминував од тука кажав дека еден ден ќе се вратам и го одржав ветувањето. Сакам трофеи со Олимпијакос, изјави Туре. Со ова, јас им давам шанса на моите фанови за да се кладат на мене и мојот тим преку сите доверливи онлајн казино сајтови, ветувајќи им дека ќе добијат големи парични награди.

35-годишниот репрезентативец на Брегот на Слоновата коска,во својата кариера има играно и за Беверен, Металург Доњецк, Монако, Барселона и Манчестер Сити. Тимовите за кои извонредниот Туре има играно се меѓу најпопуларните тимови за обложување во спортските обложувалници и онлајн казината кои вклучуваат спортско обложување во нивната програма. Посетете ја страницата на CasinoChips.biz – провајдер на бесплатни казино бонус чипови за да ги добиете сите детали.

Сигурни сме дека оваа вест посебно ќе им се допадне на фановите на Олимпијакос и на тие кои што обожаваат да се кладат на нивниот омилен тим. За сите казино фанови, ние ви нудиме одличен избор на онлајн казино игри, со кои можете да станете потенцијален добитни на повеќе видиови …

Posted On :

ВМРО:СДСМ одбива да одговара на прашања околу договорот за името затоа што е штетен

Според најнови вести, Зоран Заев и СДСМ ги злоупотребуваат македонските евроинтеграции за да го оправдат капитуланскиот договор кој го потпишаа со Грција,и на тој начин се откажаа од се што е македонско изјави лидерот на најголемата опозициска партија Христијан Мицковски.

СДСМ одбива да одговара на прашањата околу капитуланскиот договор.Тоа е заради фактот дека договорот е штетен и може да предизвика неповратни последици по македонскиот идентитет.Со договорот се губи инстутиционалниот идентитет кој е значајна компонента на националниот,односно СДСМ со преименувањето на институциите го менува и идентитетот на Република Македонија.Со членот 8 од договорот се предвидува комисија за ревидирање на културата и археологијата и Грција може да го употреби тоа како кочница во ЕУ интеграцијата кога и да посака.

Заев се согласи на распродажбата на националните и државните интереси од само една единствена причина, а тоа е да го покрие криминалот што го прави картелот на власт.

Тоа што Македонија назадуваше на листата на транспарентност и е најкорумпирана земја во Европа не зависи од капитуланскиот договор.Тоа што растот на БДП е бетониран на нула не зависи од капитуланскиот договор.Тоа што имаме најниски плати во регионот,а заемјоделците немаат пласман и осиромаштуваат не зависи од договорот.Тоа што образованието тоне и на први септември нема книги за учениците не зависи од договорот.

Се ова се должи на неспособноста на расипничката власт.

Се ова ќе се …

Posted On :